Níže je fotoreport z výletu ve Slovinsku. Nejsem žádný pisálek, ale pokusím se, alespoň v pár bodech předat několik informací, které jsem na výletě zjistil.
1.
Doporučuji vyrazit se svítáním, i když nepůjdete přímo pro fotky, tak to místo má úplně úžasnou atmosféru. Žádní turisté, klídek a jsou slyšet jen zvony od krav, kterých je na celé planine nespočet.
Já jsem nechával auto na parkovišti "ZA UŠIVCE" (GPS 46.3078981N, 14.6728578E) a doporučuji využít mapy.cz, ostatní navigace mi moc dobře neposloužily. 
2.
Znovu doporučuji mít nabitý telefon s mapy.cz (nedělám reklamu, ale tyto mapové podklady jsou skvělé i v zahraničí)
Značek je všude hodně, ale je celkem lehké sejít z cesty a poté najít tu správnou po které vede turistická cesta :). 
3.
Doporučuji si s sebou vzít nějaká éčka v hotovosti, protože se dá přímo na planině koupit domácí sýr, nebo čerstvé mléko. O pití není nouze, na několika místech jsou kohoutky s pitnou vodou.
Pejsci jsou také vítáni, ale pouze na vodítku, protože všechny trasy vedou přes otevřené pastviny.
4.
Pokud chcete strávit více času jak na Veliké Planině, nebo v Malé Planině. Tak je možnost pronajmutí chatky. Samotného mě to velmi láká, tak snad někdy v budoucnu bude ta příležitost. Pokud si jí pronajmete, tak u některých chatek je přímo parkování pro auto a dá se tam vyjet i bez 4x4 :)
5.
Jo a určitě nepodceňujte bezpečnost a raději choďte ve dvou. Já jsem trošku nemehlo a dokázal jsem si sedřít nohu hned po půl kilometru :-D a samozřejmě jsem byl sám :)
Back to Top